WORKSHOP

Jak zaujmout studenty aneb

Hry a nápady do výuky

 

Na co se můžete těšit?

  • ukážeme si řadu atraktivních metod, jak ozvláštnit běžnou výuku
  • zjistíte, jak z běžných výukových činností udělat zábavu
  • vyzkoušíme mnoho aktivit a her, kterými zaujmete své studenty

Workshop je určen učitelům a lektorům cizích jazyků a trvá 90 minut. Během této doby si na běžných výukových aktivitách ukážeme,  jak je proměnit v zábavu. Vyzkoušíme řadu her, které zatraktivní a oživí výuku. Aktivity se dají aplikovat při individuální i skupinové výuce kurzů různého zaměření (školní výuka, veřejné kurzy, individuální kurzy, firemní výuka, tematicky zaměřené kurzy apod.) a všech jazykových úrovní.

Workshop již proběhl v několika vzdělávacích institucích v Plzni i Praze a vždy sklidil pozitivní ohlas. Další vzdělávání učitelů je důležité, vede ke zlepšení učitelské práce, získání motivace do výuky a především spokojenosti studentů.

Rádi byste uspořádali workshop pro učitele na vaší škole? Prosím kontaktujte mě.

Kontaktní formulář

 

Hodnocení workshopu

Metodické kurzy pana Hladíka jsem navštívila již vícekrát a pokaždé jsem odcházela nejen s dobrým pocitem a náladou, ale také obohacena o spoustu nových nápadů a aktivit, které mohu použít v mé výuce. Během metodického kurzu se neučíme jen hry, ale i různé aktivity, na kterých můžeme zábavnou formou aplikovat i gramatické jevy, které jinak u žáků nejsou moc oblíbené a které učitelé bohužel stále vyučují stylem „výklad – cvičení“. Zprostředkování cizího jazyka nemusí být jen nuda, ale jak se nejen v knížkách pana Hladíka píše, tak i na jeho workshopech zjistíte, že to jde udělat i zábavnou formou, která baví nejen Vás, ale i Vaše žáky. Na kurzech pana Hladíka oceňuji hlavně to, že si aktivity i sami vyzkoušíme. Jakmile si aktivitu zkusíme na vlastní kůži, tak se přesvědčíme o tom, jestli „funguje“ a jestli nás „baví“ a tím spíše ji sami použijeme v naší výuce. Během učitelské praxe učitel tíhne k tomu, používat stále dokola stejné aktivity. Na metodickém kurzu s panem Hladíkem si připomenete, že možností, jak výuku oživit je nespočet a že máte stále co vylepšovat. Pokud váháte a nebo si myslíte, že byste potřebovali pár nových podnětů, neváhejte a přihlaste se do jeho kurzu.     

Irena, účastnice workshopu

 

Metodický seminář jsem si nejen skvěle užila, ale odnesla jsem si z něj spoustu nových a cenných rad, informací a vědomostí. Především mne seminář dovedl k novým způsobům výuky, kterými jistě zaujmu každého svého studenta. Na semináři jsem se naučila novým hrám, ale také zábavnému výkladu gramatiky, využití poslechů během hodin a spoustu dalšího. Moc za seminář děkuji a těším se na další :-)     

Zuzana, účastnice workshopu